Jak wypędzić krety ze swojego trawnika?

Krety to prawdziwe szkodniki, które nie zważając na wygląd trawnika, kopią w nim nieestetyczne dziury. Niejednemu właścicielowi działki krety spędziły sen z powiek. Warto poznać jednak sposoby, dzięki którym krety można usunąć ze swojego trawnika.

Siatka pod trawnikiem
Bardzo skutecznym sposobem zapobiegającym pojawianiu się kretów w trawniku, jest rozłożenie siatki jeszcze przed zasianiem trawnika. Dzięki temu, uniemożliwimy kretom budowanie kopców, które tak szpecą nasz trawnik.

Środki zwalczające krety

Niestety, mamy złą wiadomość. Większość środków, jakie dostępne są na rynku, nie ma wysokiej skuteczności w walce z kretami. Obecnie występuje bardzo dużo odmian kretów. Uodparniają się one na substancje chemiczne. Dlatego też, bardzo ciężko jest takimi środkami je zwalczyć i wypędzić z ogrodu.

Prosto do korytarza
Dobrym sposobem jest umieszczenie środków odstraszających krety w korytarzach, które zostały przez nie wykopane. Najlepszy będzie do tego Krecik lub Kretol. Można również postawić na wrzucenie do dziury środka o intensywnym, drażniącym zapachu. Te możemy wykonać we własnym domu. Wystarczy nasączyć szmatkę ropą. Możemy również wrzucić do dziury spleśniałą skórkę cytryny lub liście bzu czarnego.

Kot ratunkiem na krety
Osoby, które posiadają koty, uważają, że właśnie ten zwierzak odstrasza krety. Sam jego zapach powoduje, że krety do trawnika się nie zbliżają.

Drgania nie dla kretów
Niesprzyjającymi warunkami dla kretów są różnego rodzaju drgania. Lubią one mieć spokój. Warto więc zamontować na swojej działce, w okolicy kopców, które już zostały zbudowane przez krety wiatraki, które wirują na wietrze. Będą one powodowały mini drgania, które spowodują odstraszenie kreta. Można również zakopać puste butelki, tak aby szyjki wystawały nieco ponad ziemię. Wiatr powodował będzie uderzanie o szyjki, przez co wydawały będą one nietypowe dźwięki, które nie będą sprzyjające dla kreta. Warto z takich różnych sposobów korzystać, aby skutecznie wypędzić krety z trawnika. Dzięki temu, będziemy mogli się cieszy jego nieskazitelną zielenią.