Pora na opryski drzew

Jeśli chcemy, aby nasze jabłonki czy grusze dawały piękne i zdrowe owoce, musimy zastosować odpowiednie opryski. Bez nich, rośliny nie będą w stanie bronić się przed szkodnikami. Żadnego owocu z takiego drzewa nie uda nam się wtedy zebrać.

Dlaczego trzeba opryskiwać drzewa owocowe?

Na opryskiwanie drzew owocowych warto zdecydować się głównie dlatego, że jeśli tego nie zrobimy, szkodniki żywcem zjedzą nasze drzewka. Spowoduje to brak plonów i ogromne straty. W końcu na zakup takich drzewek wydaliśmy pieniądze. Na pewno więc warto o nie dbać i je pielęgnować najlepiej jak potrafimy. Zarówno w dużych jak i małych sadach takie opryski prędzej czy później będą konieczne.

Co nadaje się do opryskiwania drzewek owocowych?

Skuteczną bronią przeciwko szkodnikom atakującym drzewka owocowe są insektycydy. Są to specjalne środki, dzięki którym możemy zabezpieczyć drzewko przed wszelkiego rodzaju szkodnikami. Ochronimy drzewko przed mszycą, przędziorkiem, miodówką. Natomiast, jeśli nasze drzewko zaczęło chorować, należy opryskać je fungicydami. Są to preparaty na choroby grzybowe takie jak parch jabłoni, mączniak, kędzierzawość liści brzoskwini Na choroby możemy wykorzystać również bakteriocydy czyli preparaty na choroby bakteryjne, np. zarazę ogniową.

Kiedy stosować opryski drzew ?

Ważne jest, aby przed zastosowaniem środka do ochrony drzewek owocowych, który nabyliśmy dokładnie zapoznać się z etykietą, która jest na nim umieszczona. Dzięki temu, dowiemy się dokładnie jak i kiedy możemy taki środek zastosować. Nasze drzewka wtedy na tym nie ucierpią. Ważne jest, aby nigdy nie lekceważyć znajdujących się na etykiecie informacji, ponieważ mogłoby to mieć poważne konsekwencje dla naszych roślin. Ważne jest, aby przestrzegać zalecanej dawki oraz terminu, w którym opryski będą mogły być wykonane. Wtedy na pewno uda nam się zwalczyć zarówno choroby jak i szkodniki, które atakują drzewka owocowe. Warto tych wszystkich zasad przestrzegać, a na pewno bardzo dobrze pod każdym względem na tym wyjdziemy. Na lato plony z drzewek można będzie bez większego problemu zbierać, co powodowało będzie nasze zadowolenie.