Regeneracja trawnika

Trawnik po zimie rzadko kiedy prezentuje się doskonale. Często widoczne są łyse miejsca pozbawione trawy, kretowiska albo uszkodzenia spowodowane zamarzaniem i odmarzaniem wody. Aby przywrócić jego atrakcyjny wygląd niezbędne będzie wykonanie szeregu prac pielęgnacyjnych. Doskonałym wyborem okazuje się też trawnik regeneracyjny oraz nawóz regeneracyjny do trawników. Są to produkty, które potrafią zdziałać cuda oraz są w stanie szybko i skutecznie przywrócić zdrowy i piękny wygląd trawnika. Co warto wiedzieć o tych produktach? Jakie zabiegi musimy wykonać, aby cieszyć się pięknym trawnikiem na wiosnę?

Zabiegi pielęgnacyjne, które pomogą Ci uzyskać piękny trawnik.

Zanim użyjemy takich produktów jak trawnik regeneracyjny lub nawóz regeneracyjny do trawników warto poczynić niezbędne przygotowania. Co może wchodzić w ich skład? Aby odpowiednio przygotować podłoże należy starannie rozgrabić wszystkie łyse miejsca oraz dziury czy kretowiska, które powstały po zimie. Trawnik też powinniśmy oczyścić z wszelkich liści czy uschniętej trawy. Nierzadko, trzeba skorzystać z pomocy walca ogrodniczego aby wyrównać teren i docisnąć kępy trawy do podłoża. Tak przygotowując teren mamy większą pewność, że stosując trawnik regeneracyjny uzyskamy oczekiwany efekt. Ważnym etapem jest również usunięcie filcu, poprzez pionowe nacinanie darni. Można to wykonać ręcznie przy użyciu dostosowanych do tego grabi albo użyć wertykulatora. Zabieg ten jest pomocny, aby stosując nawóz regeneracyjny do trawników umożliwić wniknięcie wszystkich minerałów odżywczych. Kolejnym zabiegiem, który możemy przeprowadzić jest aeracja, czyli napowietrzenie i rozluźnienie gleby. Zabieg ten pobudza trawę do wzrostu oraz pomaga poprawić dostęp wody do korzeni. Jest to bardzo dobre przygotowanie podłoża aby w przyszłości użyć nawóz regeneracyjny do trawników.

Po wykonaniu tych zabiegów pielęgnacyjnych z pewnością zauważymy fragmenty gleby, które nie są porośnięte trawą. To odpowiedni moment aby zastosować trawnik regeneracyjny. Gdy nasiona są już wysiane należy je delikatnie przykryć cienką warstwą ziemi, a następnie zadbać o wilgotność murawy. Nawóz regeneracyjny do trawników możemy zastosować najpóźniej, gdy zauważymy pierwsze liście traw. Wiosną warto skorzystać z nawozów z większą ilością azotu aby jak najszybciej uzyskać efekt pięknie zielonego trawnika. Kiedy można przeprowadzić pierwsze koszenie? Należy to zrobić, gdy trwa osiągnie około 6 do 8 centymetrów.

Trawnik Regeneracyjny

Trawnik regeneracyjny to staranne połączenie mieszanki szybko rosnących traw oraz specjalnego nawozu do trawników. Ma on za zadanie poprawić kondycje trawnika oraz przyspieszyć jego wzrost. Jest szczególnie praktyczny aby uzupełnić ubytki trawy po zimie. Jakie efekty pomoże nam osiągnąć? Zauważalna jest poprawa koloru zieleni- trawnik jest intensywnie zielony oraz wygląda na bujny i zdrowy. Trawnik regeneracyjny pomaga nam uzyskać bardzo pożądany efekt dywanu. Spacer bosą stopą po tak zadbanej i gęstej murawie u to sama przyjemność. Gdy stosujemy go regularnie przyczynia się do zwiększenia krzewienia się traw, dzięki czemu nie mamy problemów z zachwaszczeniem. Jakie produkty są godne polecenia?

trawnik regeneracyjny

Trawnik Regeneracyjny Planta — to doskonały produkt jednej z największych firm ogrodniczych w Polsce. Jest to specjalistyczna mieszanka najlepszych gatunków traw gazonowych wraz z dobrej jakości nawozem. Trawnik regeneracyjny Planta używany jest nie tylko do naprawy ubytków, ale również do zakładania nowych trawników na suchej i ubogiej glebie. Produkt tej renomowanej firmy wyróżnia się świadectwem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa co do wysokiej jakości nasion. Dzięki temu, że mieszanka nasion i traw zawiera również nawóz, oszczędzamy pracę oraz czas.

Nawóz regeneracyjny do trawników

Nawóz regeneracyjny do trawników jest doskonałym rozwiązaniem aby zapewnić murawie szybką regenerację. Odpowiednie składniki odżywcze przyczyniają się do szybszego wzrostu trawy oraz zapewniają jej lepsze ukorzenienie. Nawożenie trawnika jest koniecznością aby cieszyć się jego pięknym wyglądem. Trawniki powinno się nawozić kilka razy podczas sezonu wegetacyjnego. Aby praca przebiegła sprawniej może użyć specjalnego siewnika, który pomoże w równomiernym rozprowadzeniu nawozu oraz zapobiegnie powstawaniu żółtych, brzydkich plam. Jaki nawóz jest godny polecenia?

Target nawóz regeneracyjnyNawóz regeneracyjny do trawników z mikroelementami Target wzmacnia trawniki oraz poprawia ich koloryt. Cechuje się bardzo bogatą zawartością mikroskładników takich jak bór, miedz, żelazo, mangan czy cynk. Zapewnia trawnikom wszystko, co niezbędne tak aby cieszyły nas pięknym wyglądem. Nawóz regeneracyjny do trawników jest bardzo łatwy w użyciu. Po skoszeniu trawnika wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość, zalecaną na opakowaniu oraz rozsypać go równomiernie na trawniku. Następnie należy jedynie podlać trawnik aby pobudzić zawarte w nim substancji i czekać na efekty.

Preparat ten stosuje się od marca do września i najlepiej jest to robić regularnie co 3 tygodnie.

substral nawóz regenracyjnyNawóz regeneracyjny do trawników marki Substral to długo działający produkt wysokiej jakości. Wyróżnia się on podwójnym działaniem. Jest stosowany jako startowy nawóz do wzmocnienia wzrostu trawnika oraz jako regeneracja i zwiększanie systemu korzeniowego. Nawóz regeneracyjny do trawników tej renomowanej marki działa aż 3 miesiące, codziennie dostarczając roślinom dostosowaną do ich potrzeb porcje składników odżywczych. Produkt ten wyróżnia się starannym dobraniem składników, tak aby przygotować trawnik do suszy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych, ponieważ wystarczy zadbać o jedno lub dwa nawożenia na sezon.

Aby trawnik stanowił ozdobę każdego ogrodu, trzeba o niego należycie dbać przez cały rok. Wymaga on jednak szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych po zimie. Warto w tym celu wykorzystać trawnik regeneracyjny oraz nawóz regeneracyjny do trawników. W ten sposób otrzymamy piękna gęstą murawę, która codziennie będzie zachwycać nas swoją głębią koloru.